All İn One SEO Anasayfa Ayarları

Ana Sayfa Başlığı

Hepsi Bir Arada SEO Pro Pack Ana Sayfa Ayarları

Ana Başlık, sitenizdeki ana sayfanın SEO Meta Başlığıdır. Giriş Sayfanızın Meta Başlığı, tarayıcının üstünde ve <title> etiketleri arasındaki giriş sayfanızın kaynağında görünür. Bu, arama motorlarının arama sonuçlarında sitenize bağlantı olarak göstereceği başlıktır, bu nedenle bu basit (60 karakter veya daha az) ve alakalı tutmak önemlidir. Bu alana girdiğiniz her şey doğrudan ana sayfanızın kaynak koduna gönderilir. Ana sayfanızdaki en son blog yazılarını mı gösterdiğinizden veya statik bir ana sayfanızdan (ana WordPress menüsünde Ayarlar altında kontrol edilen) kontrol edilip edilmediğinizden bağımsız olarak kullanılır.

Ev Tanımı

Giriş Açıklaması, sitenizdeki giriş sayfasının Meta Açıklamasıdır. Bu, arama motorlarının arama sonuçlarında göstereceği, arama sonuçlarında başlığın altında gösterileceği açıklamasıdır. Açıklamayı 160 karakterden daha az tutun ve alakalı olmasını sağlayın (çılgın anahtar kelime kombinasyonları değil, gerçek cümleler). Meta Açıklaması bir öneridir, Google gibi bazı arama motorları bazen içeriğinizin kendi tanımlarını oluşturur ve bunu Meta Açıklaması’nız yerine arama sonuçlarında görüntüler.  Daha fazla bilgi için Meta Açıklamaları belgesini okuyun .

Bu alana girdiğiniz her şey doğrudan ana sayfanızın kaynak koduna gönderilir. Ana sayfanızdaki en son blog yazılarını mı gösterdiğinizden veya statik bir ana sayfanızdan (ana WordPress menüsünde Ayarlar altında kontrol edilen) kontrol edilip edilmediğinizden bağımsız olarak kullanılır.

Semper Eklentileri Arama Sonuçları

Aşağıdaki ekran görüntülerinde, sitemizin Giriş Başlığı ve Giriş Tanımı’nın, Hepsi Bir Arada SEO Paketi ayarlarında girdiklerimize göre Google arama sonuçlarında nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

Ana Sayfa Anahtar Kelimeler

Meta Anahtar Kelimeler bugünün SEO’sunda çok az değere sahiptir veya hiç değeri yoktur. Google’daki Matt Cutts’tan gelen bu yazı , neden artık onlara değer vermediklerini açıklıyor. Ancak farklı hissedebilir ve kullanmak isteyebilirsiniz.

Denize düşüp yüzlerce olası kelime kombinasyonu eklemek cazip gelse de, kullandığınız anahtar kelime miktarını makul bir seviyede tutmaya çalışın. Siteniz ve uzmanlık alanınızla ilgili en önemli kelimeleri kullanın.

Unutmayın , Meta Veri iki amaca hizmet eder:

 • Bu  sitenizin ne hakkında olduğunu arama motorlarına söyler
 • Kullanıcılara sitenizin ne hakkında olduğunu söyleyen arama sonuçlarında gösterilir.

Meta Başlığı ve Meta Açıklaması, insanların sitenizi ziyaret etmek için tıklayıp tıklamamalarını belirlemelerine yardımcı olan arama sonuçlarında gördükleridir. Meta Verileri yararlı veya anlamlı olmadığı için hiç kimse bağlantıları tıklamazsa, yüksek sıralama anlamsızdır.

Bunun yerine Statik Ön Sayfa Kullan

SEO Başlığı, Tanımı ve Anahtar Kelimeleri Ayarlamaya gelince, Hepsi Bir Arada SEO Paketinde her zaman bir sitenin ana sayfasını farklı şekilde ele almıştır. Bunun nedeni, WordPress sitelerinin statik bir ön sayfa veya en son yazılarınızı gösteren dinamik bir sayfa ile kurulabilmesidir ( http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen ). Sitenizi ana sayfanızdaki en son yazılarınızı gösterecek şekilde ayarladıysanız, SEO Başlığı, Tanımı ve Anahtar Kelimeleri ayarlamak için düzenleyebileceğiniz bir sayfa olmayacaktır. Bu nedenle, ana sayfanız için SEO Başlığı, Açıklaması ve Anahtar Kelimeleri belirlediğiniz, Hepsi Bir Arada SEO Paketinde her zaman ayrı bir Ana Sayfa Ayarları bölümü vardır.

Statik Ön Sayfa Kullanımı İçin Bu yeni seçenek, şimdi ana sayfanızın SEO’sunu statik ana sayfadan kontrol etmenizi sağlar. Bu yalnızca Ayarlar,WordPress’te Okuma ayarları altında ayarlanmış statik bir giriş sayfanız varsa çalışır .

Lüften Konuyu Oylayınız.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

All İn One SEO Anasayfa Ayarları” için 2 yorum

 • Ağustos 3, 2019 tarihinde, saat 4:39 pm
  Permalink

  Bloggerda etiketlerin mantığı tam olarak nasıl çalışıyor anlatırmısınız kısaca.

  Yani mesela Bilinemeyen numaralarla alakalı bi yazı yazdık. Bu yazının Etiketleri Blog içerisinde “Android, Mobil, Servisler” gibimi olmalı yoksa “Bilinmeyen Numaralar, Bilinmeyen numaralar nasıl sorgulanır, …” gibimi olmalı.

  Yanıtla
  • Ağustos 3, 2019 tarihinde, saat 4:57 pm
   Permalink

   “Bilinmeyen Numaralar, Bilinmeyen numaralar nasıl sorgulanır, … gibi olması mantıklıdır çok kelime girmek biraz tehlikeli olabilir.Bloggerde RSS yada XML Site Haritaları ile hangisini kullanıyor bilmiyorum ama etiketlere sayfa açıp konuyu orda gösteriyorsa Android,Mobil,Servisler üzerinde çalışmak biraz mantıksız olabilir. kelimelerinizi kullanırken google aramalarında kullanıcılar Bilinmeyen Numaralar ı ararken buna benzer neler aratmışlar bu kelimelerede çalışmak gerekir

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın