En İyi Süper Kahraman Filmleri

1. The Dark Knight / Kara Şövalye

The Dark Knight

Yönetmen koltuğunda Cristopher Nolan’ın oturduğu film, ‘Batman Başlıyor’ filminin devam filmi. Christian Bale’i yeniden Batman rolünde izlediğimiz filmin baş kötü adamı Joker’i ise, “Brokeback Mountain” filmindeki performansıyla Oscar’a aday gösterilen ve 2008 yılında kaybettiğimiz aktör Heath Ledger canlandırıyor.
Batman Begins filmindeki rollerini bu filme taşıyan diğer oyuncular ise şöyle: Teğmen Jim Gordon’ı canlandıran Gary Oldman; Alfred’i canlandıran Oscar ödüllü aktör Michael Caine ve Lucius Fox rolündeki Oscar ödüllü aktör Morgan Freeman.
Filmde, Batman, Teğmen Gordon ve bölge savcısı Harvey Dent bir araya gelerek Gotham Sokaklarını yeniden arındırma mücadelesine giriyor.
Batman’in suçlulara karşı son verdiği mücadelede Gotham şehri huzura kavuşmuştu. Fakat kötülüğü kökünden temizlemek mümkün olmadığı için bir zaman sonra tekrar tehlikeye giren Gotham için kolları sıvamak zorunda kalan Batman bu kez en büyük düşmanlarından biri Joker’le kapışıyor. Batman’in dostları arasına Teğmen Gordon’ın da katılmasıyla işleri biraz daha kolaylaşan Wayne, karşısına ansızın çıkan zeki ve bir o kadarda deli Joker’le baş etmek zorunda kalacaktır. Joker’in dehası ve her seferinde paçayı sıyıracak bir şeyler bulmasının yanı sıra, Batman hangi amaç uğruna neden savaştığını ve hatta kendi varlığının bile sorgular duruma girecek. Çünkü, belki de Batman’in bu çabaları suçluların azalmasını değil daha çok artmasını sağlıyordur…

2. The Avengers/ Yenilmezler

Yenilmezler

Marvel’in en sevilen kahramanları olan Demir Adam, Hulk, Thor, Kaptan Amerika, Hawkeye ve Black Widow’u bir araya getiren filmde başrolleri efsanevi bir kadro paylaşıyor: Robert Downey Jr., Chris EvansMark RuffaloChris HemsworthScarlett JohanssonJeremy RennerTom HiddlestonStellan Skarsgard ve Samuel L. Jackson.
1963 yılında basılan ve o günden beri Marvel’in en sevilen çizgi roman serilerinden biri olan The Avengers’den uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda ise Joss Whedon oturuyor.
Marvel’in en sevilen çizgi roman serilerinden biri olan “The Avengers”tan uyarlandı. Aksiyon ve olağanüstü özel efektlerle dolu, muhteşem bir filme hazır olun. The Avengers izle,The Avengers filmi full izle

3. Süperman

Süperman

1978 yılında beyazperdede seyircisiyle buluşan ve serinin ilk filmi olan Supermen’in yönetmen koltuğunda Richard Donneroturuyor. Filmin başrollerini ise Christopher ReeveMarlon Brando ve Gene Hackman paylaşıyor.
Film, yok olmakta olan Krypton gezegeni sakinlerinin, bir bebeği kapsülle uzaya yollamaları ile başlar. Kapsül dünyaya düşer ve çocuksuz bir çift olan Kent’ler bebeği bulur. Clark adını verdikleri ve kendi öz çocukları gibi sevdikleri çocuk büyüdükçe inanılmaz güçlere sahip olduğunu keşfederler. Clark, süper kimliğini gizleyerek adaleti ve dünyayı korumaya çalışır.
Yabancı bir yetim, ölmekte olan gezegeninden, evlat edinen evinin ilk ve en büyük süper kahramanı olmak için büyüdüğü Dünya’ya gönderilir.

4. Spiderman / Örümcek Adam

Örümcek Adam

1967 yılından bu yana birçok farklı tarzda çizgi film olarak karşımıza çıkan Spiderman ilk kez bu filmle beyaz perdeye taşınmıştı.
Başrollerini Tobey MaguireWillem DafoeKirsten Dunst ve James Franco’nun paylaştığı filmin yönetmenliğini ise ilk Spiderman üçlemesinin ünlü yönetmeni Sam Raimi üstleniyor.
Film, sıradan bir lise öğrencisi olan Peter Parker’ın hayatının bir gün bir örümcek tarafından ısırılmasıyla tamamen değişmesini konu alıyor.
Peter, örümceğin içgüdüsel yeteneklerini kazanacak ve bunu şehrin karanlığında kaybettiği amcasının intikamını almak üzere kullanacaktır. Peter, artık ‘Örümcek Adam’ olacaktır.

5. Wonder Woman

Wonder Woman

Yunan mitolojisinden esinlenen öyküsüyle gösterişli bir süper kahraman filmi olan Wonder Woman’ın yönetmen koltuğunda Patty Jenkins oturuyor. Filmin süper kahraman kadınını Batman vs Superman: Adaletin Şafağı filminde olduğu gibi yine Gal Gadot canlandırıyor. Gadot’a, Connie NielsenChris PineRobin Wright ve David Thewlis gibi başarılı isimler eşlik ediyor.

Film, Amazon prensesi olan Diana’nın, I. Dünya Savaşı’nı bitirmek amacıyla yaşadığı cennet adayı terk ederek Almanların geliştirdiği kimyasal silahın peşine düşmesini konu alıyor.
Birçok inanüstü yetenek ve kıvrak bir zekayla donatılmış olan güzel kahraman Cennet Adası’nın medeniyete açılan kapısı olacaktır.

6. Iron Man

İron Man

Iron Man olarak bildiğimiz Demir Adam karakteri ilk olarak 1962 yılında hayatımıza girdi. 2008 yılında Jon Favreau tarafından beyazperdeye aktarılan yapımda Robert Downey Jr.Terrence HowardGwyneth PaltrowSamuel L. Jackson gibi başarılı oyuncular yer alıyor.
Sanayici ve usta bir mühendis olan milyarder bir playboy olan Stark, kaçıranların kendisini kitle imha silahı inşa etmeye zorlamaya çalıştığı bir kaçırma sırasında ciddi bir göğüs yaralanması geçiriyor.

Silah sanayi patronu olan milyarder Tony Stark, Afganistan’ta yeni bir füze denemesi yaparken esir düşer. Afganların kendileri için füze yapmasını istediği Stark, kaçmak için zırhlı bir giysi hazırlar.

7. Thor

Shakespeare uyarlamalarıyla tanıdığımız Kenneth Branagh’ın yönettiği ve Chris HemsworthNatalie PortmanTom Hiddleston ile Stellan Skarsgard’ın oynadığı Thor serinin ilk filmi. Marvel Evreni’nden, Asgard’ın mistik atmosferine kadar uzanan “Thor” tahta geçme hakkını kazanan süper kahramanın öyküsünü epik bir kurguyla anlatıyor.
Yüce Thor var. Thor, Dünya’ya sürgün ediliyor ve insanlar arasında yaşamaya mecbur bırakılıyor. Kendi dünyasının kötü adamı en karanlık güçlerini Dünya’yı istilâ etmek için yollayınca Thor, gerçek bir kahraman olmak için nelerin gerektiğini öğreniyo

8. Deadpool

Deadpool

Ünlü Marvel çizgi roman karakteri Deadpool’dan uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Tim Miller bulunuyor. X-Men film serisinin altıncı yapımı olan filmin oyuncu kadrosunda başrol Ryan Reynolds’ın yanı sıra, Morena BaccarinEd SkreinT.J. Miller ve Gina Carano gibi isimler yer alıyor.
Film, eski bir Özel Kuvvet askeri olan Wade Wilson’ın, Deadpool’a dönüşümünü anlatan bir başlangıç hikayesi sunuyor.
Wade, sevgilisi Vanessa ile mutlu bir hayat sürerken bir an da kanser olduğu ortaya çıkar ve tedavi için de çok geç kalınmıştır. Wade her ne kadar ölmeye hazır olsa da sevgilisi buna hazır değildir ve bir türlü kanser gerçeğini kabul etmez. Tam da bu sırada Wade, Weapon X adı verilen ve çok gizli olan bir ordu progamı tarafından geri çeviremeyeceği bir teklif alır. Bu teklif sayesinde Wade sadece iyileşmeyecek aynı zaman da süper güçlere sahip olacaktır. Ancak bu deneyin sonucunda kimsenin beklemediği bir şey olur ve Wade artık süper hızlı iyileşme gücüne sahip ve kendine Deadpool adını veren ikinci kişiliğe sahip olur ve Deadpool, Wade’in aksine karanlık ve çarpık bir mizah anlayışına sahiptir ve ne bir ordunun ne de bir programın onu sahiplenmesine izin vermez!. 
Deadpool izle
Deadpool 2016 1080p Full HD Film izle

9. X-Men

X-Men

X-Men, Marvel çizgi roman dünyasından beyazperdeye uyarlanan serinin ilk filmi. Oyuncu kadrosunda Hugh JackmanPatrick StewartIan McKellen ve Halle Berry gibi daha birçok güçlü ismin yer aldığı filmde, gerçek dışı bir dünyada süper güçleri olan bir mutant grubunun insanlığa kabul ettirilme mücadelesi anlatılıyor. Filmin yönetmenliğini Bryan Singerüstleniyor.
Mutantların (gelişmiş süper güçlü insanlar) var olduğu ve ayrımcılığa uğradığı bir dünyada, kaçınılmaz bir çatışma için iki grup oluşur: üstünlükçü Kardeşlik ve pasifist X-Men.

10. Hellboy

Hellboy

Mike Mignola’nın ünlü çizgi roman serisinden beyazperdeye aktarılan yapımda yönetmen koltuğunda Guillermo del Torooturuyor. Filmde Hellboy karakterini ise, Beauty and the Beast, Adventure Time, Sons of Anarchy gibi yapımlardaki unutulmaz performanslarından hatırlayacağımız Ron Perlman canlandırıyor. Perlman’a Doug JonesSelma Blair ve Rupert Evans gibi isimler eşlik ediyor.

Film, karanlık kökenine rağmen, iyilik yanlısı olan Hellboy’un, dünyayı tehdit eden kötü güçlerle savaşını konu alıyor.
Hellboy Filminin Konusu İlgi Çekiyor
Ekranlardan full hd film olarak izleyip daha bir keyfini çıkaracağımız Hellboy filminde; Kahramanımız kana susamış Kan Kraliçesi ile çarpışacak.

Lüften Konuyu Oylayınız.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir Cevap Yazın