Facebook Bilgilerimizi Paylaşıyor mu ?

FACEBOOK KİŞİSEL VERİLERİ PAYLAŞIYOR MU?

FACEBOOK: 87 MİLYON KİŞİNİN VERİSİ SIZDIRILDI

Facebook, yaklaşık 87 milyon kişiye ait verinin Cambridge Analytica adlı politik danışmanlık şirketi ile uygunsuzca paylaşılmış olabileceğini açıkladı. ABD merkezli sosyal medya şirketi, verisi sızdırılan kişilerin bazılarının ülke dışından olabileceğini bildirdi.

‘Mobil uygulamalar hassas bilgileri Facebook ile paylaşıyor’, ‘Facebook, Whatsapp ile veri paylaşıyor ‘, ‘Facebook kişisel verilerin siyasi seçimlerde kullanılmasına izin veriyor’ gibi iddilar haber sitelerinde sıkça karşımıza çıkıyor. peki, Facebook kişilsel verileri, kredi kartı bilgilerini başkalarıyla paylaşıyor mu? Facebook, Whatsapp, Instagram’daki bilgilerimiz güvende mi? İşte detaylar ve veri sızıdırılmasına dair önemli iddialar.

2014 yılında 87 milyon Facebook kullanıcısına ait verileri uygunsuz şekilde topladığı ve müşterilerinin amaçları doğrultusunda kullandığı ortaya çıkan Cambridge Analytica, tüm operasyonlarını durdurma kararı aldı.

Cambridge Analytica, bir anket uygulaması aracılığıyla toplanan milyonlarca Facebook kullanıcısına ait verileri 2016 ABD Başkanlık Seçimleri’nin ve Brexit referandumunun sonuçlarını etkilemek için kullanmakla suçlanıyor.

Facebook kişisel bilgilerimizi kullanıyor mu? Whtasapp kişisel verileri Facebook ile paylaşıyor haberlerinin ardından mobil telefon ve sosyal medya kullanıcıları endişle duymaya başladı. Facebook – Cambridge Analytica skandalının ABD’de Trump’ın başkanlık seçiminde ayyuka çıkması ile gündeme gelen Facebook kişisel veri sızdırma konusuna dair iddiaların sonu gelmiyor. Facebook’un kurucusu Mark Zuckenberg veri sızdırma hadisesi sonraısnda ABD’de mahkeme çıkmış ve yargılanmıştı.

Lüften Konuyu Oylayınız.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir Cevap Yazın