Google Play Store (İnternet Bağlantısı Yok) Hatası

Google Play Store Bağlantınızı Kontrol Edip Tekrar Deneyin Sorunu Çözümü, Google Play Store Bağlantı Yok Sorunu Çözümü.


Android bir cihaz kullanan herkes, muhakkak bu Google Play Store Bağlantı Yok Sorunu ile karşılaşmıştır.
Android Telefonumuzu güle güle kullanırken, hoop birden Google Play Store Bağlantı hatası aldınız, ne oldu da böyle oldu derken modemi wifi ayarlarını kurcaladıktan sonra, baktık ki çözüm olmadı. şimdi sizlere bu sorunu atlatmanız için gerekli çözüm adımlarını anlatacağız.
Google Play Store Bağlantı Yok Sorunu Çözümü
Bu soruna, telefonunu Root atanlar kurcalayanlar genelde rastlamaktadır. Bu sorunun tek bir sebebi yok maalesef. Onun için olası çözüm yollarını sizinle paylaşacağız. Sizde sırayla bu çözüm yollarını uygulayın. Şimdi gelelim çözüm aşamalarına.

UYARI : Çözüm adımlarına başlamadan önce, internetinizin olup olmadığını kontrol edin, sorun hattan veya modeminizden değilse, aşağıdaki adımları uygulayın.Çözüm 1:

Telefonunuzun Wifi yada Veriyi kapatıp tekrar açın.
Çözüm 2:

Android Cihazınızı yeniden başlatın.
Çözüm 3:

İnternet Modeminizi yeniden başlatın..
Çözüm 4:

Android Cihazınızın Tarih ve Saatini Kontrol edin. Yanlışsa düzeltin.
Ayarlar / Uygulamalar / indirilenler / Google Play Store > Ön Belleği Temizle > Verileri Temizle
yine aynı şekilde .
Ayarlar / Uygulamalar / indirilenler / Google Play Store > Güncellemeleri Kaldır.
yine aynı şekilde..
Ayarlar / Uygulamalar / hepsi / Google Play Store > Ön Belleği Temizle > Verileri Temizle
Yukardaki üç işlemi yaptıktan sonra, Telefonu yeniden başlatın ve markete girip deneyin.
Çözüm 5:

Yukarıdaki iki çözümde de çözüm sağlayamayanlar, telefonları rootlu değilse ya telefonu sıfırlayacaklar yada temiz bir yazılım yükleyecekler.

Telefonu Rootlu Olanlar

Muhtemelen Freedom tarzı bir uygulama yükleyerek, (freedom host dosyasında google play ‘ı engeller) uygulamayı kullandıktan sonra, Menü/Stop demeden uygulamayı kapattıkları için; bu sorunu vermektedir. Telefonunuzda Freedom kurulu ise açıp Seçenekler/Stop Dedikten sonra, uygulamayı kaldırsınlar.

Çözüm 6:

En Son çözüm yöntemi: Telefonunuz Rootlu olması lazım, Root Görüntüleme Desteği olan bir Dosya Yöneticisi (Root Explorer vb.) ile System/etc/hosts bulup Metin düzenleme ile açın. Açılan Metinde ilk 127.0.0.1 localhost hariç hepsini silin ve kaydedin. NOT: eğer çok sayıda satır varsa, hosts dosyasını silin. enson telefonu yeniden başlatın.

Sorununuz bununla alakalı değil ise Google Play Store (Durduruldu) Hatası adlı konumuza bakarak bilgi edinebilirsiniz.


google play store bağlantı yok tekrar dene,google play bağlantı zaman aşımına uğradı, google play store sunucu hatası çözümü, google play store bağlantınızı kontrol edip tekrar deneyin hatası çözümü, internet var ama google play store açılmıyor, google play store açılmıyor çözüm, google play store bağlantı yok hatası freedom, google play bağlantı yok sorunu root

Lüften Konuyu Oylayınız.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın