İmdb Puanı Yüksek Savaş Filmleri

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü
( The Lord of the Rings: The Return of the King ) 2003

Yüzüklerin Efendisi Serisinin 3. filmi Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü 2003 yapımı savaş filmidir. Imdb sitesi puanlamasında 10 üzerinden 8,9 alırken Top 50 İçinden 7 sırada yer almaktadır.

Gandalf ve Aragorn, Erkekler Dünyası’nı Sauron ordusuna karşı yönlendirir ve One Ring ile Doom Dağı’na yaklaşırken bakışlarını Frodo ve Sam’den çeker.

Yönetmen: Peter Jackson
Yazarlar: JRR Tolkien (roman), Fran Walsh (senaryo) 
Yıldızlar: Elijah Wood , Viggo Mortensen , Ian McKellen 

Er Ryan’i Kurtarmak( Saving Private Ryan ) 1998

Er Ryan’i Kurtarmak 1998 yapımı olan yönetmenliğini Steven Spielberg üstlendiği film Imdb Top 250 oylamasında 28 sırada yer almaktadır. 10 üzerinden 1.121.468 oy ile 8,6 almıştır.

Normandiya Çıkarması’nın ardından, bir grup ABD askeri, kardeşleri eylemde öldürülen bir paraşütçü almak için düşman hattının arkasına gider.

Yönetmen: Steven Spielberg
Yazar: Robert Rodat
Yıldızlar: Tom Hanks , Matt Damon , Tom Sizemore

Gladyatör ( Gladiator ) 2000


2000 yapımı eski tür savaş filmi Gladyatör 2 Saat 35 Dakikalık gösterimi ile izlerken zevk alabileceğiniz filmlerdendir. 1.222.406 oy ile 10 üzerinden 8,5 alarak imdb top 250 47. sırayı almıştır.Eski tür savaş filmi seven biri olarak bu filmi kesinlikle öneririm. Bilgiram.com Puanı iste 10 üzerinden 10 dur. 🙂

Eski bir Roma Generali, ailesini öldüren ve köleliğe gönderen yozlaşmış imparatora karşı tam bir intikam için yola çıkıyor.

Yönetmen: Ridley Scott
Yazarlar: David Franzoni (hikaye), David Franzoni (senaryo)
Yıldızlar: Russell CroweJoaquin PhoenixConnie Nielsen

Cesur Yürek( Braveheart ) 1995

Cesur Yürek ( Braveheart) 1995 yapımı eski tür savaş filmidir.İzlediğim filmler arasında yer aldığı için ımdb den seçtim.Film güzel ama yapımı eski olduğu için görüntü kalitesi pek iyi değildi ama ona rağmen 2 Saat 58 dakika olan filmi nasıl bittiğini anlamadım. IMDb’ de ise 896.904 oy ile 10 üzerinden 8,4 alan film top 250 sıralamasında 75. sırada yer almaktadır.

Gizli gelini ona tecavüz etmeye çalışan bir İngiliz askerine saldırmak için idam edildiğinde, William Wallace, İngiltere Kralı Edward Edward’a karşı bir isyan başlattı.

Yönetmen:Mel Gibson
Yazar:Randall Wallace
Oyuncular:Mel Gibson , Sophie Marceau , Patrick McGoohan 

Gone With The Wind (Rüzgar Gibi Geçti)

Imdb Puanı: 8,2
Amerikan iç savaşı sırasında geçen film, Güneyli güzel Scarlett O’Hara’nın yapmış olduğu evlilikleri, iç savaş dönemini ve Güneyin yeniden inşaa edilmesi sürecinde zenginlikten fakirliğe düşüşünü, sonra yeniden zenginliğe geçişini anlatır. 
Victor Fleming ve George Cukor yönetmenliğindeki film 1939 yapımıdır.

Full Metal Jacket (Ful Metal Ceket)

Imdb Puanı: 8.3
Film, Amerikan askerlerinin Vietnam Savaşına hazırlanma sürecinden savaşın bitimine kadar olan süreci, askerlerin yaşamış olduğu psikolojiyi onların gözünden anlatır. Oldukça derin ve etkileyici bir film olan Full Metal Jacket Stanley Kubrick yönetmenliğindeki 1987 yapımı bir filmdir.

Das Boot (Mukaddes Vazife)

Imdb Puanı: 8,4
II. Dünya savaşı sırasında Alman deniz altısı içerisindeki mürettebatının psikolojik bozukluklarını (sıkıntı, küfür ve sonrasında gelen terör) durumlarını esas almıştır. Film yaklaşık 3,5 saat sürmektedir.
Yönetmenliğini Wolfgang Petersen’in yaptığı film 1981 yapımıdır.

Lüften Konuyu Oylayınız.
[Toplam: 3 Ortalama: 3.7]

Bir Cevap Yazın