İnstagram’da Link Paylaşma

Merhaba sevgili Bilgiram okurları, bir yeni yazımızda daha beraberiz. Uzun süredir yardım yazıları paylaşmıyorduk. Bugün yeni bir yardım yazımızla karşınızdayız. Herkesten gelen aşırı istekleri geri çeviremedik ve “Instagram Hikayesine Nasıl Link Verilir?” sorusunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz. Umarız faydalı olur.

İçindekiler

Instagram Hikaye Nedir?

Genel bir kavramla başlayalım sonra da detaylara inelim. Instagram 2016 yılında yeni bir özelliğini tanıttı. Hikayeler yani Stories. Snapchat’i bile kısa zamanda elimine eden Instagram‘ın bu yeni özelliği, günde milyonlarca insan tarafından kullanılmakta. Hal böyle olunca da Instagram sürekli güncelleme yaparak, hikayeler özelliğine yeni boyutlar kazandırmakta. En son çıkan özelliklerden biri ise, Instagram hikayesine link yani bağlantı eklemek oldu.

Instagram Hikayesine Nasıl Link Verilir?

Herkes aslında bu sorunun cevabını merak ediyor. Tam olarak nereden ekleneceğini bulamayan bir sürü kişi var. Bunun temel sebebi, özelliğin henüz tüm kullanıcılara açılmamış olması. Instagram’ın verdiği istatistiklere göre, 2017 yılının haziran ayında, Instagram hikayelerine link ekleme özelliğine sadece Instagram kullanıcılarının %27 ‘lik kısmı erişebiliyor. Aşağıda anlatacağımız şekilde, eğer sizin Instagram hesabınızda bağlantı ekleme kısmı görünüyorsa, hesabınızda bağlantı ekleme aktif konumdadır. Eğer gözükmüyor ise yine Instagram’ın belirttiğine göre 2017 yılının Aralık ayına kadar beklemeniz gerekebilir.

Instagram Hikayesine Nasıl Link Verilir

  • Yukarıdaki resimde “Bu Kısımdan” kısmında gösterdiğimiz şekilde, hikayenizi yukarı doğru kaydırın.
  • Ardından “Bağlantı” – “Link” eklenebilecek bölüm gözükecektir.
  • Belirttiğimiz gibi bu özellik sizde aktifse görünecektir aksinde görünmez.

Instagram Hesabımda Link Ekleme Yeri Yok?

Malesef, yukarıda belirttiğimiz gibi, bu özellik henüz tüm Instagram hesaplarına gelmiş değil. Türkiye’de bilindiği üzere, şuan bu özelliği tanınan kişiler ve bir kısım da normal hesap kullanabiliyor. Instagram hesabınız popüler ve aktivite oranları yüksekse muhtemelen bu özellik şuanda sizin hesabınızda aktif olmalı. Aksinde, Aralık ayına kadar beklememiz gerekecek. Bazı durumlarda, bu özelliği çok isteyen kişiler, Instagram uygulamasında, Yardım kısmından Instagram’a bir yazı ileterek, özelliğin hesaplarında aktifleştirilmesini talep edebilmektedir. Eğer bu şekilde bir talepte bulunacaksanız, aşağıdaki ingilizce metni, Instagram’a uygulama içinden bildirin.

Lüften Konuyu Oylayınız.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın