OneSignal: WordPress Bildirim Eklentisi

One Signal Bildirim Eklentisi ile bildirim almak isteyen kullanıcılarınızı sitenize tekrar trafik sağlamak için kullanmalısınız.Çoğu sitede olduğu gibi kullanıcıyı kandırarak tıklama ile abone yaptırmayın ! Sebebi hem kullanıcı sizi virüs olarak tanımlar hemde kullanıcının güvenini sarsabilirsiniz.Abone olmak kullanıcı her zaman sizin için önemli olmalı amaçınız paylaşımınız onu bilgilendirmek olmalı neyse eklentiden ufak ayrıntılar ile bahsedeyim.

OneSignal

OneSignal WordPress Eklentisi ile Google Chrome ve Mozilla firefox için ücretsiz kullanıcı bildirim paneli hazırlayabilirsiniz.Eklentiyi kendi sitem için hazırlarken biraz uğraştım farklı platformlar için iphone developer ile bu işlemi yüksek ihtimal ile ücretli sağlanıyor.

Özellikler

  • Hem HTTP hem de HTTPS sitelerinde Chrome (Masaüstü ve Android), Safari (Mac OS X), Microsoft Edge (Masaüstü ve Android), Opera(Masaüstü ve Android) ve Firefox’u (Masaüstü ve Android) destekler.
  • Otomatik Bildirimler – Her yeni yayın gönderişinizde takipçilerinize bildirim gönderin. Veya birkaç gün ziyaret etmedilerse otomatik olarak kendilerine gönderilen bir hatırlatıcı ayarlayın.
  • Segmentleri Hedefleme – Belirli ziyaretçilere dil, blogunuzu kaç kez ziyaret ettikleri ve hatta hedefleyebileceğiniz kendi kullanıcı niteliklerinizi belirleyerek bildirimler gönderin.
  • Katılma Özelleştirmesi – Ziyaretçilerinizden tarayıcı bildirimlerine katılmasını isteyip istemediğinizi seçin. İlk gördükleri komut istemini özelleştirin.
  • Gerçek Zamanlı Analitikler – Bildirimlerinizin gerçek zamanlı olarak yayınlandığını görün ve onları ziyaretçilere dönüşürken izleyin.
  • A/B Testi – Hangi iletilerin daha etkili olduğunu bulmak için daha küçük bir ziyaretçi kümesine farklı iletiler deneyin ve daha etkili iletiyi diğer ziyaretçilerinize de gönderin!
  • Zamanlanmış Bildirimler – Gelecekte teslim edilecek bildirimler bir kullanıcının saat dilimine dayalı olarak veya hatta web sitenizi en son ziyaret ettikleri günün aynı saatine dayalı olarak zamanlayın.
    Özellikleri kısmı kendi uygulama bilgilerinden alınmıştır.

OneSignal Kurulum

Admin Panelinizden Eklentiler Menüsünden Eklenti Ekleden OneSignal – Web Push Notifications adıyla bulabilirsiniz

WordPress Resmi sitesindende indirme sağlayabilirsiniz.

Dosyaları indirdiniz ve nereye yükleyeceğinizi bilmiyorsanız.
Filezilla Ftp Programı üzerinden site bilgilerinizle giriş yaparak /public_html/wp-content/plugins adresine dosyaları yükleyiniz.

One Signal Ayarları

Bu kısmı doldurmak için Onesignal.com ‘a girip üyelik oluşturuyoruz.
Sitenizi Onesignal’e kaydettikten sonra Firebase.google.com adresinden Uygulama kimliği ve RestAPI Anahtarı size özel tanımlanan kelimeleri girebilirsiniz.Yapamazsanız anlatmak için mutluluk duyarım konuyu o kadar uzatmayım.
Sizden sitenizin ana dizininde <head> etiketi arasına yerleştirmek için kod verecektir ve ana dizine atmak için tekrar dosya indirtecektir bu işlemlerimiz bittikten sonra artık kullanımı için ayarlar bölümüne geçebiliriz.

Sizde Eklenti İngilizce olacaktır.Fotoğraflardan bakıp size özel alanları aktif hale getirebilirsiniz.

HTTP Pop-Up Ayarları

http uzantılı siteler için pop-up ayarlarımız var .Sitem HTTPS uzantılı olduğu için burayı kullanmıyorum.Kullanmak isterseniz Aktif Hale getirdiğimizde Alt kısımdaki özelleştirme kısmını türkçe hale getirip yada kendinize öz kelimelerle doldurabilirsiniz.

Hoşgeldin Bildirim Ayarları

Eklentinize yani Sitenize Kullanıcı abone olduğu zaman onu nasıl bildirimle karşılayacağınız ? Konunun başında söylediğim gibi aboneniz size gerçekten isteyerek abone olsun 🙂

Evet işlemimiz bukadar yazımı beğendiyseniz yorum olarak iletebilirsiniz.Eksiklerim olmuştur muhtemelen yazı işinde çok iyi olduğum söylenemez 🙂 Sormak istediğiniz yapamadığınız ayar olursa yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Lüften Konuyu Oylayınız.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir Cevap Yazın