Toon Boom İle 2D Animasyon Yapma

The Simpsons, Rick and Morty, Family Guy, SpongeBob, Adventure Time gibi birçok efsane çizgi serinin Toon Boom programı ile yapıldığını biliyor muydunuz? 

Büyüklü küçüklü pek çok stüdyo tarafından kullanılan ve 2 boyutlu (çizime dayalı) animasyon prodüksiyonlarında en çok tercih edilen program olan Toon Boom’u öğrenmek isteyenler burada buluşuyor; Toon boom eğitim programımızda…

Online eğitimin mekandan bağımsız özgürlüğünü sunan 3 aylık Toon Boom eğitimi sayesinde; programı detaylarıyla öğrenebilir, kendi karakter ve arka planlarınızı çizebilir, karakterlerinize kolaylıkla eklem sistemi  (rig) ekleyebilir ve kendi başınıza harika 2 boyutlu animasyon filmler yapabilirsiniz.

Çizim altyapısı olan herkesin kolaylıkla adapte olabileceği Toon Boom eğitimi boyunca, uzman sektör eğitmenlerinin kolay ve pratik anlatımından yararlanabilir, Toon Boom Harmony ve Toon Boom Storyboard’de ustalıkla çalışmayı öğrenebilir ve 2D animasyon alanında kendinizi geliştirebilirsiniz.

Geleneksel animasyondan cut-out ve hibrit animasyona, dilediğiniz tüm 2D animasyon çeşit ve stillerini uygulamanızı mümkün kılan Toon Boom programını öğrenerek, hızlı ve etkili çalışmalar yapabilir; reklam, oyun ve film sektörlerindeki yerinizi sağlamlaştıracak güçlü profesyonel portfolyolar oluşturabilirsiniz.

Kurs Detayları

Ücret: 2.900,00 TL

Kurs Süresi: 12 Hafta

Programlar: Toonboom

Gereksinimler: Tablet

Kontenjan: 11

Kurs Müfredatı

Ders 1

Ders: Toonboom

Tanışma- Sektör hakkında bilgilendirme. Karakter Tasarımı ve Toonboom’u tanımak. Klavye kısayolları ve pratik tool kullanabilmek. Karakteri temize çekme(clean-up) ve renklendirme. Pencil Tool ve Brush Tool. Model sheet hazırlamak.

Ders 2

Ders: Toonboom

Karakter Tasarımı

Ders 3

Ders: Toonboom

Cell animasyon ve Cutout animasyon farkı.Cell animasyon yapımı. RENDER, Write Node kullanımı; psd, png, movie, alpha movie exportu.

Ders 4

Ders: Toonboom

Composite ve peg ayarları, peg hakkında detaylı bilgi. Colour-override, Cutter, LineArt, ColourArt kullanım yerleri. Sahneye animatik, arkaplan ya da psd,bitmap importu ve animasyonları. Vidyonun formatları hakkında bilgi ve bir psd dosyasının Toon Boom’a nasıl hazırlanması gerektiği.

Ders 5

Ders: Toonboom

Toon Boom Harmony 16’da Rigging ve Node View; Inverse Kinematik IK kullanımı. Animasyon örneği. Karaktere varyasyon eklemek. Rigde yararlı olacak moduller. Auto-patch, Auto-fold, Deformation, Kinematic Output.

Ders 6

Ders: Toonboom

Deformation kullanarak 360 derece bir kafa modelleyebilmek.

Ders 7

Ders: Toonboom

Karakteri kütüphaneye yüklemek,group with composite eklemek ve server mantığında çalışabilmek. Karakterin sahneye importu.

Ders 8

Ders: Toonboom

Rigli bir karakteri tamamlamak. Group, Library kullanımı. Sahneye camera eklemek ve 3 boyutlu bir etki verebilmek. Yürüme döngüsü oluşturmak.

Ders 9

Ders: Toonboom

Animasyona giriş. Keyleme, graph-editor, ease-in, ease-out mantığını kavrama. Animasyonun 12 prensibi.

Ders 10

Ders: Toonboom

Script açmak. Pose Copier ve Master Controller kullanımı.

Ders 11

Ders: Toonboom

Test animasyonu üzerinde örnekler vererek düzenlemeler.

Ders 12

Ders: Toonboom

Sahnemizde kullanmak üzere hazır Moduller; Ateş, yağmur, fade-in,out, transparency, Highlight ve Tone.

Anima Okul adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Lüften Konuyu Oylayınız.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir Cevap Yazın