Yazıya Link Vermek HTML

Bugünkü yazımızda yazıya link vermekten bahsedeceğim aslında dreamweaver programı ile kod bilmeden yazıya link verebilirsiniz ama html öğrenmek istiyorsanız link.html adlı dosya açıp her konuyu notepad üzerinden çalışın konunun yada programın asıl temelini öğrenmeniz gerekir. Neyse konumuza dönelim

<a href=”link.html”> Internet nedir? </a>

Kodu ile html de yazıya link verebilirsiniz.Bu kodda “” içindeki link önünde site linki olmadığı için bulunduğu web sitenin alan adını çeker.0 dan site tasarlarken bir site üzerine değil tüm siteler için tasarlanır.

Html5 destekleyenler

  • download : Html5 A etiketi için yeni bir özellik. Bir yazıya veya resme tıkladığında eklenmiş olan url adresinin  bilgisayara indirilmesini sağlayan niteliktir. Daha önceki bir yazıda bunun hakkında ufak bir açıklama ve örnek göstermiştim. Jsfiddle üzerinden paylaştığım aşağıdaki demodan da inceleyebilmeniz mümkün. 
  • Kullanımı: <a href=”https://www.bilgiram.com/wp-content/uploads/2019/07/cropped-logo.png=G” download>
  •   Bu kod ile kullanıcılar başlık kelimesine tıklarsa eğer resim.jpg bilgisayara indirilecektir demek oluyor. Resim, müzik, video, zip vs. aklınıza gelen her şeyin bu şekilde indirilmesini sağlayabilirsiniz.

Konu basit gözüksede bir site içinden kaynak kodu almak isterken temeli neye dayanır. Bu kodu nerden almamız gerektiğini öğrenirsiniz her zaman basit şeyler ileride size farklı fikirler çıkarmayı sağlar.

Html de link vermeyi gösterdik. Bunu notepad için biraz zorlaştırarak anlatmak istedim aslında program içerisinden bilginiz olmasa dahi tek tıkta bu kodu oluşturabilirsiniz.
Içeriği beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyorum anlamadığımız yada şunu da yapabilirmiyiz bilgi almak istiyorsanız yorum olarak ulaşabilirsiniz.

Lüften Konuyu Oylayınız.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir Cevap Yazın