YouTube, MP3 dönüştürücü siteleri kapatıyor.

YouTube’a yüklenen içerikleri MP3 formatına dönüştürerek indirmeye imkan veren siteler, YouTube tarafından kapattırılıyor. Birkaç saat önce MP3 indirmek için en çok kullanılan üç site, YouTube tarafından engellendi.

Webtekno’da yer alan habere göre Video paylaşım platformu YouTube, platforma yüklenen şarkıları MP3 formatına dönüştürerek indirilmesine imkan tanıyan popüler internet sitelerini birer birer engellemeye başladı. YouTube’un birkaç saat önce başlatmış olduğu bu müdahalenin sebebi şimdilik bilinmiyor.

Bugüne kadar kullanıcılar, YouTube’a eklenmiş olan bir şarkıyı, MP3 dönüştürücü siteler kullanarak kolaylıkla indirebildiler. Hatta bazı internet siteleri, içeriklerin video olarak bile indirilmesini mümkün kıldı. Ancak bu durum uzun bir süredir önde gelen müzik kanallarının tepkisini çekiyordu. Hatta bu bağlamda YouTube yetkilileri ile görüşmeler sağlandı. İşin sonunda ise bazı müzik kanalları, bu konuyu yargı organlarına taşıdı.

YouTube ise bugüne kadar konuyla ilgili olarak herhangi bir şey yapmamıştı. Ancak son birkaç saat içerisinde yaşanan gelişmeler, kullanıcıların ücretsiz olarak şarkıları indirmelerinin önüne geçeceğe benziyor.

Kaynak Yeniçağ: YouTube, MP3 dönüştürücü siteleri kapatıyor

Lüften Konuyu Oylayınız.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir Cevap Yazın