Yurtdışı Telefonların Sim Geçerli Değil Hatası

Yurtdışından gelen telefonlarla ilgili birçok sorunla karşılaşabiliyoruz. Sim kilitli telefonları için , sim kilidi nasıl açılır sorusuna yönelelim. Yurt dışından telefonunuz geldi ve BTK ya ödemeyi yaptınız ama hala sim kartınızı takıp kullanamıyosanız telefonunuzda Bölgesel Sim Kiliti vardır.İphone kullanıcılarına bu kilitin kaldırması için telefonu aldıkları operatörle iletişime geçmeyi sunuyor yani hiç bir türlü hizmet verip telefonunuzun kilidini açarız demiyor.Samsung ile görüşmeniz gerek yapabiliyorsa mail yoluyla bilgilerinizi telefon hangi bölge yani ülkeye kayıtlı olduğunu mail yoluyla gönderin sorununuzu çözebilirler. Çözmedikleri taktirde iphonede denediğim çalıştırma yöntemini samsung kullanıcılarıda deniyebilir.

  • 1.Yöntem

Telefonunuz ile yurt dışından aldığınız operatörün sim kartını kullanarak telefonunuzu açın.
Şimdi işin saçma ama uygulama kısmına geliyoruz.
Telefonunuz ile o bölgeye arama sağlıyoruz 5 dakika boyunca kesintisiz konuşmak üzere telefonumuzu açık bırakıyoruz. İsterseniz konuşabilirsinizi 🙂 🙂
Neyse 5 dakika sonrasında görüşmeyi sonlandırdığınız da diğer yani Türkiye de kullanacağınız sim kartını takın.
Ve Sonuç Sorun çözülmüştür 🙂

Eğer bu yöntem olmaz ise Türkiye operatörleri ile görüşmenize gerek yok hiç bi türlü işlem yapmıyorlar Vodafone UK Operatöründen aldığım telefonum sim kilitliydi. Vodafone TR ile görüşme sağladığımda hiç sağlıklı bilgi alamadım. Bölge Bayilerine gönderdiler onlarda konudan habersiz .
Operatörü örnek vermem kötülemek amaçlı değildir.Türkiyede böyle bi sistem olmadığı için hiç bir operatör size bilgi veremez vermek istemez.

Farklı bir yöntemini bulursam size tekrar konu içinde güncelleme yaparım.
Yorum olarak sizin bu sorunu nasıl çözdüğünüzü yazarsanız farklı sorunları olan arkadaşlar konu hakkında bilgi sahibi olurlar ve boş yere telefonculara veya farklı firmalara para vermemiş olur.

Lüften Konuyu Oylayınız.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir Cevap Yazın